Prototype (5.2.1) - en to hi translation catalogue (31 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Slideshow
hi: स्लाइड शो

en: Content
hi: सामग्री

en: Search
hi: खोज

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Help
hi: मदद

en: Small
hi: छोटा

en: Large
hi: बढा

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Footer
hi: पादलेख

en: Medium
hi: माध्यम

en: Navigation
hi: नेविगेशन

en: ‹ Previous
hi: ‹ पिछला

en: Next ›
hi: अगला ›

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Highlighted
hi: चिन्हांकित किया गया

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई

en: User account menu
hi: उपयोगकर्ता खाता मेनू
