Provus (2.1.10) - en to he translation catalogue (139 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Slideshow
he: מצגת שקופיות

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Previous
he: הקודם

en: Next
he: הבא

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Moderated content
he: תוכן מנוהל

en: Item
he: פריט

en: Group
he: קבוצה

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: List
he: רשימה

en: Email notification
he: הודעת דוא"ל

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: More
he: עוד

en: Action
he: פעולה

en: On
he: פעיל

en: Resources
he: מקורות

en: view
he: צפיה

en: Advanced options
he: אפשרויות מתקדמות

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: edit
he: עריכה

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Icon
he: סמל

en: URL
he: כתובת URL

en: Display
he: תצוגה

en: Updated
he: עודכן

en: Layout
he: פריסה

en: Titles
he: כותרות

en: User
he: משתמש

en: Content type
he: סוג תוכן

en: Email
he: דוא"ל

en: Files
he: קבצים

en: Contact
he: יצירת קשר

en: Created
he: נוצר

en: All
he: הכל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Page
he: דף

en: Breadcrumb
he: שביל ניווט

en: Off
he: כבוי

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Filter
he: סינון

en: Count
he: כמות

en: Heading
he: כותרת

en: Normal
he: נורמלי

en: Items
he: פריטים

en: Display options
he: אפשרויות תצוגה

en: Media
he: מדיה

en: Plain text
he: טקסט פשוט

en: Desc
he: יורד

en: General
he: כללי

en: Events
he: אירועים

en: Start
he: התחלה

en: Basic
he: בסיסי

en: Button
he: כפתור

en: Banner
he: באנר

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Languages
he: שפות

en: Alignment
he: יישור

en: Days
he: ימים

en: Your message has been sent.
he: ההודעה שלך נשלחה.

en: White
he: לבן

en: People
he: משתמשים

en: Diff
he: שינוי

en: Completed
he: נשלם

en: Document
he: מסמך

en: Relationship
he: יחס

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Translations
he: תרגומים

en: Sticky
he: דביק

en: Content Type
he: סוג תוכן

en: Tabs
he: לשוניות

en: Complete
he: השלמה

en: Webform
he: טופס - Webform

en: Apply
he: החל

en: List items
he: פריטי רשימה

en: Block description
he: תיאור הבלוק

en: Administrator
he: מנהל

en: Telephone
he: טלפון

en: Keyword
he: מילת מפתח

en: Offset
he: היסט

en: Locked
he: נעול

en: About
he: אודות

en: View %title
he: %title ההיבט

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: Dates
he: תאריכים

en: Edit %title
he: עריכת %title

en: Webform submissions
he: הגשות של טופסי Webform

en: Save and continue
he: שמירה והמשך

en: IP address
he: כתובת IP

en: Ruby
he: רוּבי

en: Python
he: פייתון

en: Primary
he: ראשי

en: Search index
he: חיפוש באינדקס

en: Video file
he: קובץ וידאו

en: Draft
he: טיוטה

en: Yes/No
he: כן/לא

en: Secondary
he: משני

en: Card
he: קלף

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Java
he: ג'אווה

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Page top
he: ראש הדף

en: Page bottom
he: תחתית הדף

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Sidebar first
he: עמודת צד ראשונה

en: Secondary menu
he: תפריט משני

en: Main page content
he: תוכן

en: Highlighted
he: מובלט

en: Sidebar second
he: עמודת צד שניה

en: Event details
he: פרטי האירוע

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Wide
he: רחב

en: Date only
he: רק תאריך

en: Narrow
he: צר

en: Back to Administration
he: חזרה לניהול
