Provus (2.1.4) - en to bn translation catalogue (33 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Slideshow
bn: স্লাইডশো

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: Help
bn: সহায়তা

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: Email
bn: ইমেইল

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Items
bn: আইটেমসমূহ

en: Media
bn: মাধ্যম

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Save and continue
bn: সংরক্ষণ করে এগিয়ে যাও

en: Search index
bn: অনুসন্ধান সূচি

en: Secondary menu
bn: দ্বিতীয় মেনু
