Provus (2.1.7) - en to bs translation catalogue (55 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Content
bs: Sadržaj

en: Group
bs: Grupa

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: List
bs: Izlistaj

en: Description
bs: Opis

en: Language
bs: Jezik

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Date
bs: Datum

en: Size
bs: Veličina

en: Search
bs: Pretraga

en: Image
bs: Slika

en: Category
bs: Kategorija

en: edit
bs: izmijeni

en: Preview
bs: Pregled

en: Help
bs: Pomoć

en: Display
bs: Prikaz

en: User
bs: Korisnik

en: Content type
bs: Tip sadržaja

en: Contact
bs: Kontakt

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Page
bs: Strana

en: Normal
bs: Normalno

en: Plain text
bs: Obični tekst

en: Events
bs: Događaji

en: Basic
bs: Obični

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: Languages
bs: Jezici

en: Relationship
bs: Relacija

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Apply
bs: Primjeni

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Locked
bs: Zaključano

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Save and continue
bs: Snimi i nastavi

en: Yes/No
bs: Da/Ne

en: Date and time
bs: Datum i vrijeme

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Full HTML
bs: Kompletan HTML

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni

en: Basic HTML
bs: Osnovni HTML
