Provus (2.2.1) - en to gu translation catalogue (61 entries)

en: Home
gu: મુખ પૃષ્ઠ

en: Slideshow
gu: સ્લાઇડ શો

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Previous
gu: પાછળનું

en: Next
gu: આગળ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Content
gu: વિષયાર્થ

en: Item
gu: નંગ

en: Group
gu: સમૂહ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: List
gu: સૂચિ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: More
gu: વધુ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: On
gu: ચાલુ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Date
gu: તારીખ

en: Size
gu: માપ

en: Links
gu: કડીઓ

en: Search
gu: શોધ

en: Link
gu: કડી

en: Center
gu: કેન્દ્ર

en: Category
gu: શ્રેણી

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: Help
gu: મદદ

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: Updated
gu: અધતન થયું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: Horizontal
gu: આડું

en: Vertical
gu: ઊભું

en: All
gu: બધા

en: Page title
gu: પાનાનું શીર્ષક

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Normal
gu: સામાન્ય

en: Plain text
gu: સાદું લખાણ

en: General
gu: સામાન્ય

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Languages
gu: ભાષાઓ

en: Left
gu: ડાબે

en: Right
gu: જમણે

en: People
gu: લોકો

en: Relationship
gu: સંબંધ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: Administrator
gu: સંચાલક

en: About
gu: વિશે

en: Dates
gu: તારીખો

en: Save and continue
gu: સંગ્રહો અને આગળ વધો

en: IP address
gu: IP સરનામું

en: Date only
gu: માત્ર તારીખ
