Provus (2.2.3) - en to is translation catalogue (103 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Slideshow
is: Skyggnusýning

en: Title
is: Titill

en: Body
is: Meginmál

en: Previous
is: Fyrri

en: Next
is: Næsta

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Moderated content
is: Ritstýrt efni

en: Item
is: Hlutur

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: List
is: Listi

en: Email notification
is: Tölvupóst tilkynningar

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: More
is: Meira

en: Action
is: Aðgerð

en: On
is: Virkjað

en: Resources
is: Auðlindir

en: view
is: skoða

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Date
is: Dagsetning

en: Size
is: Stærð

en: Links
is: Hlekkir

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Center
is: Miðja

en: Category
is: Flokkur

en: edit
is: breyta

en: Preview
is: Forskoða

en: Save
is: Vista

en: Help
is: Hjálp

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Background Color
is: Bakgunnslitur

en: Icon
is: Táknmynd

en: URL
is: vefslóð

en: Display
is: Sýna

en: Updated
is: Uppfært

en: Layout
is: Útlit

en: Titles
is: Titlar

en: User
is: Notandi

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Email
is: Netfang

en: Files
is: Skrár

en: Contact
is: Tengiliður

en: Created
is: Stofnað

en: Horizontal
is: Lárétt

en: Vertical
is: Lóðrétt

en: All
is: Allt

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Off
is: Af

en: Header
is: Haus

en: Filter
is: Sía

en: Photos
is: Myndir

en: Items
is: Hlutir

en: Media
is: Margmiðlunarefni

en: General
is: Almennt

en: Events
is: Viðburðir

en: Start
is: Hefst

en: Basic
is: Einfalt

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Languages
is: Tungumál

en: Alignment
is: Jöfnun

en: Left
is: Vinstri

en: Right
is: Hægri

en: Your message has been sent.
is: Skilaboð þín hafa verið send.

en: People
is: Notendur

en: Completed
is: Lokið

en: Relationship
is: Tengsl

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Content Type
is: Efnisgerð

en: Tabs
is: Flipar

en: Complete
is: Lokið

en: Next page
is: Næsta síða

en: Apply
is: Virkja

en: small
is: smátt

en: large
is: stórt

en: List items
is: Sýna valmyndahluta

en: < Previous
is: < Fyrri

en: Administrator
is: Kerfisstjóri

en: Telephone
is: Sími

en: About
is: Um

en: Dates
is: Dagsetningar

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: IP address
is: IP vistfang

en: Yes/No
is: Já/Nei

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Date and time
is: Dag- og tímasetning

en: Photo Gallery
is: Ljósmyndasafn

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Primary menu
is: Aðalvalmynd

en: Media Image
is: Margmiðlunarmynd
