Provus (2.2.4) - en to da translation catalogue (121 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Item
da: Element

en: Group
da: Gruppe

en: List
da: Vis

en: Email notification
da: E-mail-notifikation

en: Remove
da: Fjern

en: Language
da: Sprog

en: More
da: Mere

en: Resources
da: Ressourcer

en: Size
da: Størrelse

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Default
da: Standard

en: Icon
da: Ikon

en: Add
da: Tilføj

en: Titles
da: Titler

en: Contact
da: Kontakt

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Heading
da: Overskrift

en: Items
da: Overskrifter

en: Display options
da: Indstillinger for visning

en: Plain text
da: Ren tekst

en: General
da: Generelt

en: Basic
da: Grundlæggende

en: Button
da: Knap

en: Anonymous
da: Anonym

en: Gender
da: Køn

en: Languages
da: Sprog

en: Caption
da: Undertekst

en: Days
da: Dage

en: Months
da: Måneder

en: Your message has been sent.
da: Din besked er blevet sendt.

en: White
da: Hvid

en: People
da: Personer

en: Email confirmation
da: E-mail-bekræftelse

en: Document
da: Dokument

en: Relationship
da: Forbindelse

en: Translations
da: Oversættelser

en: Tabs
da: Faner

en: Complete
da: Komplet

en: Next page
da: Næste side

en: Webform
da: Webformular

en: medium
da: mellem

en: small
da: lille

en: large
da: stor

en: List items
da: Vis menupunkter

en: Next >
da: Næste >

en: < Previous
da: < Tidligere

en: Transparent
da: Gennemsigtig

en: Hide all
da: Skjul alle

en: Show all
da: Vis alle

en: About
da: Om

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Dates
da: Datoer

en: Edit %title
da: Redigér %title

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: Sex
da: Køn

en: Light
da: Lyst

en: Primary
da: Primær

en: Search index
da: Søgeindex

en: Save Draft
da: Gem kladde

en: Yes/No
da: Ja/nej

en: Secondary
da: Sekundær

en: Event date
da: Løbsdato

en: Card
da: Kort

en: Accordion
da: Foldud menu

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Account menu
da: Kontomenu

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Sidebar first
da: Første sidebar

en: Secondary menu
da: Sekundær menu

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Time zones
da: Tidszoner

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Sidebar second
da: Anden sidebar

en: Previous page
da: Forrige side

en: Dark
da: Mørkt

en: Administrative Title
da: Administrativ titel

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
da: Formular gemt. Du kan vende tilbage senere og gendanne standardværdierne.

en: Footer first
da: Sidefod først

en: Footer second
da: Sidefod anden

en: Footer third
da: Sidefod tredje

en: Wide
da: Bred

en: Full HTML
da: Fuld HTML

en: Last page
da: Sidste side

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Footer fourth
da: Sidefod fjerde

en: Date only
da: Kun dato

en: A brief description of your block.
da: En kort beskrivelse af din blok.

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Basic HTML
da: Simpel HTML

en: Narrow
da: Smal

en: Male: Male
    Female: Female
da: Mand: Mand
    Kvinde: Kvinde

en: Delete webform
da: Slet webform

en: Demographic
da: Demografi

en: Square Medium
da: Medium kvadrat

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submission</a>.
da: Du har allerede indsendt denne formular. <a href="#">Se din forrige indsendelse</a>.

en: You have already submitted this webform. <a href="#">View your previous submissions</a>.
da: Du har allerede indsendt denne formular. <a href="#">Se dine forrige indsendelser</a>.

en: A remotely hosted video from YouTube or Vimeo.
da: En ekstern video fra Youtube eller Vimeo.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
da: Kladde

[ctx: Workflow state label]
en: Published
da: Udgivet

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
da: Opret ny kladde

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
da: Udgiv

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.
