Provus (2.2.5) - en to kn translation catalogue (109 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Slideshow
kn: ಜಾರುಫಲಕ ಪ್ರದರ್ಶನ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Moderated content
kn: ಸೌಮ್ಯಗೊಳಿಸಿದ ವಿಷಯ

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Resources
kn: ಸಂಪನ್ಮೂಲಗಳು

en: Support
kn: ಬೆಂಬಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Links
kn: ಸಾಲುಗಳು

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Horizontal
kn: ಅಡ್ಡಲಾದ

en: Vertical
kn: ಲಂಬ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Photos
kn: ಚಿತ್ರಗಳು

en: Heading
kn: ಹೆಡಿಂಗ್

en: Normal
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Basic
kn: ಮೂಲಭೂತ

en: Button
kn: ಗುಂಡಿ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: false
kn: ಅಸತ್ಯ

en: true
kn: ಸತ್ಯ

en: left
kn: ಎಡಭಾಗ

en: right
kn: ಬಲಭಾಗ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: White
kn: ಶ್ವೇತ

en: People
kn: ಜನರು

en: Orientation
kn: ಸ್ಥಾನ

en: Diff
kn: ಡಿಫ್

en: on
kn: ನಲ್ಲಿನ

en: Completed
kn: ಪೂರ್ಣಗೊಂಡಿದೆ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Telephone
kn: <b>ದೂರವಾಣಿ</b>

en: Build
kn: ನಿರ್ಮಾಣ

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Locked
kn: ಲಾಕ್‌ ಮಾಡಲಾದ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು

en: Light
kn: ತಿಳಿಯಾದ

en: Ruby
kn: ಮಾಣಿಕ್ಯ(Ruby)

en: Python
kn: ಪೈಥಾನ್

en: Primary
kn: ಪ್ರಾಥಮಿಕ

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Save Draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು(_D)

en: Education
kn: ಶಿಕ್ಷಣ

en: Accordion
kn: ಅಕಾರ್ಡಿಯಾನ್

en: Date and time
kn: ಸಮಯ ಮತ್ತು ದಿನಾಂಕ

en: Java
kn: ಜಾವಾ

en: Page bottom
kn: ಪುಟದ ಕೆಳಗೆ

en: 100%
kn: ೧೦೦%

en: 50%
kn: ೫೦%

en: 75%
kn: ೭೫%
