Provus (2.2.5) - en to ur translation catalogue (62 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Slideshow
ur: سلائڈ شو

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Previous
ur: گزشتہ

en: Next
ur: اگلا

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Moderated content
ur: معتدل مواد

en: Item
ur: شے

en: Group
ur: گروپ

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: List
ur: فہرست

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: More
ur: مزید

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Resources
ur: وسائل

en: view
ur: مشاہدہ کریں

en: Advanced options
ur: اعلیٰ اختیارات

en: Date
ur: تاریخ

en: Size
ur: حجم

en: Links
ur: لنکس

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Category
ur: زمرہ

en: edit
ur: ترمیم

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Help
ur: مدد

en: Default
ur: طے شدہ

en: Icon
ur: آئیکن

en: Add
ur: شامل کریں

en: URL
ur: یو آر ایل

en: User
ur: صارف

en: Email
ur: ای میل

en: Contact
ur: رابطہ

en: Page
ur: صفحہ

en: PHP
ur: پی ایچ پی

en: Header
ur: ہیڈر

en: Filter
ur: فلٹر

en: Normal
ur: عمومی

en: Items
ur: سرخیاں

en: Anonymous
ur: گمنام

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: Languages
ur: زبانیں

en: Your message has been sent.
ur: آپ کا پیغام ارسال کر دیا گیا ہے۔

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: Locked
ur: بند

en: Save and continue
ur: محفوظ کریں اور جاری رکھیں

en: ›
ur: ‹

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
