Provus (2.3.1) - en to cs translation catalogue (111 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Previous
cs: Předchozí

en: Next
cs: Další

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Content
cs: Obsah

en: Item
cs: Položka

en: Group
cs: Skupina

en: List
cs: Seznam

en: Email notification
cs: Připomenutí e-mailem

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: More
cs: Více

en: On
cs: Zapnuto

en: Resources
cs: Zdroje

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Links
cs: Odkazy

en: Link
cs: Odkaz

en: Image
cs: Obrázek

en: Center
cs: Na střed

en: Category
cs: Kategorie

en: Preview
cs: Náhled

en: Save
cs: Uložit

en: Help
cs: Nápověda

en: Default
cs: Výchozí

en: Icon
cs: Ikona

en: Add
cs: Přidat

en: Display
cs: Zobrazit

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: Contact
cs: Kontakt

en: Horizontal
cs: Vodorovný

en: Vertical
cs: Svislý

en: Page title
cs: Název stránky

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Off
cs: Vypnuto

en: Header
cs: Hlavička

en: Count
cs: Počet

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Normal
cs: Normální

en: Items
cs: Položky

en: Display options
cs: Možnosti zobrazení

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: General
cs: Obecné

en: Start
cs: Začátek

en: Basic
cs: Základní

en: Button
cs: Tlačítko

en: false
cs: nepravda

en: true
cs: pravda

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Languages
cs: Jazyky

en: Alignment
cs: Zarovnání

en: Caption
cs: Popisek

en: Days
cs: Dnů

en: Months
cs: Měsíce

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: White
cs: Bílá

en: People
cs: Uživatelé

en: Relationship
cs: Vztah

en: Translations
cs: Překlady

en: Content Type
cs: Typ obsahu

en: Tabs
cs: Záložky

en: Complete
cs: Dokončit

en: Next page
cs: Následující stránka

en: medium
cs: střední

en: large
cs: velké

en: List items
cs: Vypsat položky

en: Transparent
cs: Průhledná

en: Telephone
cs: Telefon

en: About
cs: Popis

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Button text
cs: Text tlačítka

en: Dates
cs: Data

en: Edit %title
cs: Upravit %title

en: Save and continue
cs: Uložit a pokračovat

en: Primary
cs: Primární

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Video file
cs: Video soubor

en: Save Draft
cs: Uložit koncept

en: Yes/No
cs: Ano/Ne

en: Secondary
cs: Sekundární

en: Date and time
cs: Datum a čas

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Page bottom
cs: Dolní část stránky

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Sidebar first
cs: První postranní panel

en: Transition speed
cs: Rychlost přechodu

en: Secondary menu
cs: Sekundární menu

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Time zones
cs: Časová pásma

en: Video URL
cs: Adresa URL videa

en: Highlighted
cs: Zvýrazněno

en: Sidebar second
cs: Druhý postranní panel

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Submission saved. You may return to this form later and it will restore the current values.
cs: Odeslání uloženo. K tomuto formuláři se můžete vrátit později, což vám obnoví aktuální hodnoty.

en: Wide
cs: Široký

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Last page
cs: Poslední stránka

en: Date only
cs: Pouze datum

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: Site header
cs: Hlavička webu

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Narrow
cs: Úzký

en: Use local images for reusable media.
cs: Zařazuje obrázkový soubor do knihovny médií k opětovnému použití.
