Provus (2.3.2) - en to ro translation catalogue (105 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Item
ro: Produs

en: Group
ro: Grup

en: List
ro: Listă

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: More
ro: Mai multe

en: On
ro: Pornit

en: Resources
ro: Resurse

en: Support
ro: Suport

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Center
ro: Centru

en: Category
ro: Categorie

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Add
ro: Adaugă

en: Display
ro: Afișaj

en: Layout
ro: Prezentare

en: Titles
ro: Titluri

en: Email
ro: email

en: Files
ro: Fișiere

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Count
ro: Contor

en: Items
ro: Articole

en: Display options
ro: Opțiuni de afișare

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Basic
ro: Simplu

en: full
ro: plin

en: Button
ro: Buton

en: Languages
ro: Limbi

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Caption
ro: Legendă

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: People
ro: Persoane

en: Relationship
ro: Relație

en: Translations
ro: Traduceri

en: Content Type
ro: Tipul de Conținut

en: Tabs
ro: Taburi

en: Complete
ro: Finalizat

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: medium
ro: mediu

en: small
ro: mic

en: large
ro: larg

en: List items
ro: Listă elemente

en: Telephone
ro: Telefon

en: About
ro: Despre

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Dates
ro: Date

en: Edit %title
ro: Editare %title

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Search index
ro: Index căutare

en: Video file
ro: Fișier video

en: Yes/No
ro: Da/Nu

en: Date and time
ro: Data și timp

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Sidebar first
ro: Bara laterală mai întâi

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Main page content
ro: Conținut principal pagină

en: Time zones
ro: Fusuri orare

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: List item
ro: Element din listă

en: Footer first
ro: Primul subsol

en: Footer second
ro: Al doilea subsol

en: Footer third
ro: Al treilea subsol

en: Wide
ro: Larg

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: Footer fourth
ro: Al patrulea subsol

en: Date only
ro: Doar dată

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: Site header
ro: Antet sit

en: First page
ro: Prima pagină

en: Footer fifth
ro: Al cincilea subsol

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Narrow
ro: Îngust

en: Use local images for reusable media.
ro: Utilizați imagini locale pentru suporturi reutilizabile.
