Provus Base Theme (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Content
fr: Contenu

en: Save
fr: Enregistrer

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Header
fr: Entête

en: Display options
fr: Options d'affichage

en: White
fr: Blanc

en: Next page
fr: Page suivante

en: medium
fr: modéré

en: small
fr: petit

en: large
fr: grand

en: Edit %title
fr: Modifier %title

en: Light
fr: Léger

en: Primary
fr: Primaire

en: Secondary
fr: Secondaire

en: Account menu
fr: Menu compte utilisateur

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Sidebar first width
fr: Largeur de la première colonne

en: Dark
fr: Sombre

en: Footer first
fr: Premier pied de page

en: Footer second
fr: Deuxième pied de page

en: Footer third
fr: Troisième pied de page

en: Icon set
fr: Jeu d'icônes

en: Last page
fr: Dernière page

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Footer fourth
fr: quatrième pied de page

en: Default button size
fr: Taille de bouton par défaut

en: Site header
fr: Entête du site

en: First page
fr: Première page

en: Footer fifth
fr: Cinquième pied de page

en: Back to Administration
fr: Retour à l'administration
