Provus Base Theme (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Content
tr: İçerik

en: Save
tr: Kaydet

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Display options
tr: Gösterim seçenekleri

en: White
tr: Beyaz

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: medium
tr: orta

en: small
tr: küçük

en: large
tr: geniş

en: Transparent
tr: Şeffaf

en: Dates
tr: Tarihler

en: Edit %title
tr: Düzenle %title

en: Primary
tr: Birincil

en: Secondary
tr: İkincil

en: Page top
tr: Sayfa başı

en: Page bottom
tr: Sayfanın altı

en: Sidebar first
tr: Birinci kenar çubuğu

en: Secondary menu
tr: İkincil menü

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Sidebar second
tr: İkinci sütun

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Footer first
tr: Birinci alt bilgi

en: Footer second
tr: İkinci alt bilgi

en: Footer third
tr: Üçüncü alt bilgi

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Footer fourth
tr: Dördüncü alt bilgi

en: Site header
tr: Site Başlığı

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Featured top
tr: Öne çıkarılmış üst

en: Featured bottom first
tr: 1. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom second
tr: 2. öne çıkarılmış alt

en: Featured bottom third
tr: 3. öne çıkarılmış alt

en: Footer fifth
tr: 5. alt bilgi
