Provus Base Theme (1.0.0) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Content
it: Contenuto

en: Save
it: Salva

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Header
it: Intestazione

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: White
it: Bianco

en: Next page
it: Pagina successiva

en: medium
it: medio

en: small
it: piccola

en: large
it: grande

en: Transparent
it: Trasparente

en: Dates
it: Date

en: Edit %title
it: Modifica %title

en: Light
it: Chiaro

en: Primary
it: Primario

en: Secondary
it: Secondario

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Sidebar first
it: Prima barra laterale

en: Secondary menu
it: Menu secondario

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Sidebar second
it: Seconda barra laterale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Dark
it: Scuro

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Site header
it: Intestazione del sito

en: First page
it: Prima pagina
