Provus Base Theme (1.0.0) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Content
pl: Zawartość

en: Save
pl: Zapisz

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Header
pl: Nagłówek

en: Display options
pl: Opcje wyświetlania

en: White
pl: Biały

en: Next page
pl: Następna strona

en: medium
pl: średni

en: small
pl: mała

en: large
pl: duża

en: Transparent
pl: Przeźroczysty

en: Dates
pl: Daty

en: Edit %title
pl: Edycja %title

en: Light
pl: Jasny

en: Primary
pl: Główny

en: Secondary
pl: Drugorzędny

en: Page top
pl: Góra strony

en: Page bottom
pl: Dół strony

en: Sidebar first
pl: Pierwsza kolumna boczna

en: Secondary menu
pl: Menu odnośników dodatkowych

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Sidebar second
pl: Druga kolumna boczna

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Dark
pl: Ciemny

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Site header
pl: Nagłówek strony

en: First page
pl: Pierwsza strona
