Provus Base Theme (1.0.0) - en to uk translation catalogue (42 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Content
uk: Вміст

en: Save
uk: Зберегти

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Header
uk: Верхній колонтитул

en: Display options
uk: Опції відображення

en: White
uk: Білий

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: medium
uk: середній

en: small
uk: малий

en: large
uk: великий

en: Transparent
uk: Прозорий

en: Dates
uk: Дати

en: Edit %title
uk: Редагувати %title

en: Light
uk: Світла

en: Primary
uk: Основні

en: Secondary
uk: Вторинне

en: Page top
uk: Верх сторінки

en: Page bottom
uk: Низ сторінки

en: Sidebar first
uk: Перша бічна панель

en: Secondary menu
uk: Другорядне меню

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Sidebar second
uk: Друга бічна панель

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Sidebar first width
uk: Ширина першої бічної панелі

en: Dark
uk: Темний

en: Footer first
uk: Перший нижній колонтитул

en: Footer second
uk: Другий нижній колонтитул

en: Footer third
uk: Третій нижній колонтитул

en: Icon set
uk: Набір піктограм

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Footer fourth
uk: Четвертий нижній колонтитул

en: extra
uk: додаткові

en: Site header
uk: Верхній колонтитул сайту

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Featured top
uk: Додаткове вгорі

en: Featured bottom first
uk: Перше додаткове знизу

en: Featured bottom second
uk: Друге додаткове знизу

en: Featured bottom third
uk: Третє додаткове знизу

en: Footer fifth
uk: П’ятий нижній колонтитул
