Private Conversation (8.x-0.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (68 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Author
ro: Autor

en: Subject
ro: Subiect

en: Links
ro: Legături

en: Reset
ro: Resetează

en: Message
ro: Mesaj

en: Settings
ro: Setări

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Display
ro: Afișaj

en: Mail
ro: E-mail

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: The subject of the message.
ro: Subiectul mesajului.

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Private messages
ro: Mesaje private

en: Preview message
ro: Previzualizare mesaj

en: Send
ro: Trimite

en: Desc
ro: Descendent

en: Recipient
ro: Destinatar

en: Sent
ro: Trimis

en: Send to
ro: Trimite la

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Created date
ro: Data creării

en: Updated date
ro: Data actualizării

en: Messages
ro: Mesaje

en: Changed
ro: Schimbat

en: Date created
ro: Dată creată

en: Apply
ro: Aplică

en: Participants
ro: Participanţi

en: Thread
ro: Fir de execuție

en: Restore
ro: Restaurează

en: Are you sure you want to delete this message?
ro: Sunteţi sigur că vreţi să ştergeţi acest mesaj?

en: Offset
ro: Decalaj

en: (No subject)
ro: (Fără subiect)

en: No messages available.
ro: Nici un mesaj disponibil

en: Created year + month
ro: Anul + luna creării

en: Created year
ro: Anul creării

en: Created month
ro: Luna creării

en: Created day
ro: Ziua creării

en: Created week
ro: Săptămâna creării

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Delete message
ro: Ştergeţi mesaj

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Date changed
ro: Dată schimbată

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Message ID
ro: ID-ul mesajului

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ro: Data în format SSAALLZZ.

en: Date in the form of YYYYMM.
ro: Data în format AAAALL.

en: Date in the form of YYYY.
ro: Data în format AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ro: Data în format LL (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ro: Data în format ZZ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ro: Data în format SS (01 - 53).

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
ro: Caching pe bază de taguri pentru date. Cache-ul va fi menținut atât timp cât oricare dintre tagurile legate de cache nu va fi invalidat.

en: Page 2
ro: Pagina 2

en: Changed year + month
ro: An + lună modificate

en: Changed year
ro: An modificat

en: Changed month
ro: Lună modificată

en: Changed day
ro: Zi modificată

en: Changed week
ro: Săptămână modificată
