Private Conversation (8.x-0.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (78 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Email notification
fi: Sähköposti-ilmoitus

en: Links
fi: Linkit

en: Reset
fi: Palauta

en: Message
fi: Viesti

en: Settings
fi: Asetukset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Display
fi: Näyttö

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Created
fi: Luotu

en: The subject of the message.
fi: Viestin aihe.

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Private messages
fi: Yksityisviestit

en: Preview message
fi: Esikatsele

en: Send
fi: Lähetä

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Private message
fi: Yksityisviesti

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Created date
fi: Luontipäivä

en: Updated date
fi: Päivitetty

en: Messages
fi: Viestit

en: You
fi: Sinä

en: you
fi: sinä

en: Available tokens
fi: Käytössä olevat merkinnät

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Apply
fi: Käytä

en: Participants
fi: Vastaanottajat

en: Thread
fi: Ketjuta

en: Restore
fi: Palauta

en: Are you sure you want to delete this message?
fi: Oletko varma että haluat poistaa viestin?

en: Message subject
fi: Viestin otsikko

en: (No subject)
fi: (Ei aihetta)

en: No messages available.
fi: Viestejä ei saatavilla.

en: Created year + month
fi: Luontivuosi + kuukausi

en: Created year
fi: Luontivuosi

en: Created month
fi: Luontikuukausi

en: Created day
fi: Luontipäivä

en: Created week
fi: Luontiviikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Inform the user about new messages on login
fi: Ilmoita käyttäjille sisäänkirjauduttaessa uusista viesteistä.

en: This option can safely be disabled if the "New message indication" block is used instead.
fi: Tämä ilmoitus ei ole ehkä tarpeen jos "Uusien yksityisviestien ilmoitus"-lohko on käytössä.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Notify users of new private messages by default
fi: Ilmoita oletuksena uusista yksityisviesteistä sähköpostilla

en: Threads will not show more than this number of messages on a single page.
fi: Viestien enimmäismäärä per viestiketju yksittäisellä sivulla.

en: Date changed
fi: Muutospäivämäärä

en: Changed date
fi: Muutospäivämäärä

en: Show preview button on compose form
fi: Näytä esikatselupainike kirjoitettaessa viestiä

en: If checked, displays a preview button when sending new messages.
fi: Näyttää esikatselupainikkeen uutta viestiä kirjoitettaessa.

en: Display "Send this user a message" links for themself
fi: Näytä "Lähetä käyttäjälle yksityisviesti sivuston sisällä" linkki käyttäjän omassa profiilissa

en: If enabled, each users sees that link on their own profile, comments and similiar places.
fi: Näytetään linkki käyttäjän omassa profiilissa, kommenteissa ja muissa samanlaisissa paikoissa.

en: Display link on the selected content types
fi: Näytä linkki seuraavissa sisältötyypeissä

en: Select which content types should display a link to send a private message to the author. By default, the link is not displayed below teasers.
fi: Valitse sisältötyypit, joiden yhteydessä näytetään yksityisviestin lähetyslinkki sisällön kirjoittajalle. Oletusarvona on ettei linkkiä näytetä.

en: Also display a link to send a private message to the authors of the comments of the selected content types.
fi: Näyttää yksityisviestin lähetyslinkin kommentin kirjoittajalle valituissa sisältötyypeissä.

en: Enter the recipient, separate recipients with commas.
fi: Lisää käyttäjä, erota useammat käyttäjät pilkulla.

en: Select text format for private messages
fi: Mahdollisuus valita tekstimuoto yksityisviesteissä

en: Allows to choose the text format when sending private messages. Otherwise, the default is used.
fi: Yksityisviestin tekstimuodon valintamahdollisuus. Muutoin oletus.

en: Send this user a private message
fi: Lähetä käyttäjälle yksityisviesti sivuston sisällä

en: Master
fi: Isäntä

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fi: Päivämäärä muodossa CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
fi: Päivämäärä muodossa YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
fi: Päivämäärä muodossa YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fi: Päivämäärä muodossa MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fi: Päivämäärä muodossa DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fi: Päivämäärä muodossa WW (01 - 53).

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
fi: Tageihin perustuva sisällön välimuistitus. Välimuistit säilyvät kunnes mikä tahansa liittyvistä tageista on poistunut.

en: Page 2
fi: Sivu 2
