Private Conversation (8.x-0.0-alpha4) - en to hi translation catalogue (44 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Email notification
hi: ईमेल अधिसूचना

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: URL
hi: यूआरएल

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: Mail
hi: मेल

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: The subject of the message.
hi: संदेश का विषय है।

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Send
hi: भेजें

en: Desc
hi: अवरोही

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Created date
hi: रचना तिथि

en: Messages
hi: संदेश

en: Changed
hi: बदल गया

en: Date created
hi: निर्माण की तिथि

en: Apply
hi: लागू करें

en: Restore
hi: पुनर्स्थापित

en: Message subject
hi: संदेश का विषय

en: (No subject)
hi: (कोई विषय नहीं)

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hi: दिनांक CCYYMMDD के रूप में

en: Date in the form of YYYYMM.
hi: दिनांक YYYYMM के रूप में

en: Date in the form of YYYY.
hi: दिनांक YYYY के रूप में

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hi: दिनांक MM(01-12) के रूप में

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hi: दिनांक DD (01-31) के रूप में

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hi: दिनांक WW(01-53) के रूप में
