Private Conversation (8.x-0.0-alpha4) - en to nl translation catalogue (77 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Email notification
nl: E-mailmelding

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Preview
nl: Voorbeeldweergave

en: Display
nl: Weergeven

en: Mail
nl: E-mail

en: User ID
nl: Gebruikers-ID

en: Created
nl: Aangemaakt

en: The subject of the message.
nl: Het onderwerp van het bericht.

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Private messages
nl: Privéberichten

en: Inbox
nl: Postvak in

en: Preview message
nl: Voorbeeldweergave

en: Send
nl: Versturen

en: Desc
nl: Aflopend

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: Sent
nl: Verzonden

en: Send to
nl: Verstuur naar

en: Private message
nl: Privébericht

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Created date
nl: Aanmaakdatum

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Messages
nl: Berichten

en: You
nl: U

en: Available tokens
nl: Beschikbare tokens

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Date created
nl: Aanmaakdatum

en: Apply
nl: Toepassen

en: Unread
nl: Ongelezen

en: Participants
nl: Deelnemers

en: Thread
nl: Vertakking

en: Restore
nl: Herstellen

en: Unblock
nl: Deblokkeren

en: for
nl: voor

en: day | days
nl[0]: dag
nl[1]: dagen

en: Message subject
nl: Onderwerp van bericht

en: (No subject)
nl: (Geen onderwerp)

en: No messages available.
nl: Geen berichten beschikbaar.

en: Created year + month
nl: Aangemaakt jaar + maand

en: Created year
nl: Jaar van aanmaak

en: Created month
nl: Maand van aanmaak

en: Created day
nl: Dag van aanmaak

en: Created week
nl: Week van aanmaak

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Delete message
nl: Bericht verwijderen

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Date changed
nl: Wijzigingsdatum

en: Changed date
nl: Aanpassingsdatum

en: Enter the recipient, separate recipients with commas.
nl: Meerdere ontvangers met komma's scheiden.

en: Message ID
nl: Bericht-ID

en: Asc
nl: Oplopend

en: Send this user a private message
nl: Stuur deze gebruiker een privé-bericht

en: Date in the form of CCYYMMDD.
nl: Datum in de notatie CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
nl: Datum in de notatie YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
nl: Datum in de notatie YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
nl: Datum genoteerd als MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
nl: Datum genoteerd als DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
nl: Datum genoteerd als WW (01 - 53).

en: Unblock user
nl: Gebruiker deblokkeren

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
nl: Tag-gebaseerde caching van data. Caches blijven bestaan tot een gerelateerde cache tag ongeldig wordt.

en: Page 2
nl: Pagina 2

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Changed year + month
nl: Jaar + maand is aangepast

en: Changed year
nl: Jaar is veranderd

en: Changed month
nl: Maand is veranderd

en: Changed day
nl: Dag wijziging

en: Changed week
nl: Weekwijziging
