Private Conversation (8.x-0.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (86 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Content
tr: İçerik

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Email notification
tr: E-Posta bildirimi

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Display
tr: Gösterim

en: Mail
tr: Posta

en: User ID
tr: Kullanıcı ID

en: Created
tr: Oluşturulma

en: The subject of the message.
tr: İletinin konusu.

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Private messages
tr: Özel iletiler

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Preview message
tr: Mesajı önizle

en: Send
tr: Gönder

en: Desc
tr: Azalan

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Send to
tr: Alıcı

en: Private message
tr: Özel ileti

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Created date
tr: Oluşturulma tarihi

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: Messages
tr: İletiler

en: you
tr: siz

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Apply
tr: Uygula

en: Participants
tr: Katılımcılar

en: Thread
tr: Başlık

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Are you sure you want to delete this message?
tr: Bu mesajı silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Message subject
tr: İleti konusu

en: (No subject)
tr: (Konusuz)

en: No messages available.
tr: Hiç ileti yok.

en: Created year + month
tr: Oluşturulma yıl ve ayı

en: Created year
tr: Oluşturulma yılı

en: Created month
tr: Oluşturulma ayı

en: Created day
tr: Oluşturulma günü

en: Created week
tr: Oluşturulduğu hafta

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: View conversation
tr: Görüşmeyi gör

en: Conversation
tr: Görüşme

en: Inform the user about new messages on login
tr: Kullanıcıları girişte yeni ileti için uyarmak

en: Delete message
tr: İletiyi sil

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
tr: @author kullanıcısının artık size ileti göndermesi engellendi.

en: Unblock author
tr: Yazarın engelini kaldır

en: Block author
tr: Engelle

en: Allows users to block other users from sending them messages.
tr: Kullanıcıların, kendilerine başka kullanıcıların ileti göndermelerini engellemesini sağlar.

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Delete this message for all users?
tr: Bu iletiyi tüm kullanıcılar için silecek misin?

en: Tick the box to delete the message for all users.
tr: İletiyi tüm kullanıcılar için silmek istiyorsanız kutuyu işaretleyin.

en: Message has been deleted for all users.
tr: İleti tüm kullanıcılar için silindi.

en: Message has been deleted.
tr: İleti silindi.

en: Date changed
tr: Değiştirilme tarihi

en: The body of the message.
tr: İleti gövdesi.

en: Changed date
tr: Değiştirilme tarihi

en: Send author a message
tr: Yazara bir ileti gönder

en: Message ID
tr: İleti ID'si

en: The author of the message.
tr: İletinin yazarı

en: Asc
tr: Artan

en: Send this user a private message
tr: Bu kullanıcıya bir özel mesaj gönder

en: Master
tr: Ana (master)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG biçiminde tarih.

en: Date in the form of YYYYMM.
tr: YYYYAA biçiminde tarih.

en: Date in the form of YYYY.
tr: YYYY biçiminde tarih.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
tr: AA (01 - 12) biçiminde tarih.

en: Date in the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde tarih.

en: Date in the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01 - 53) biçiminde tarih.

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
tr: Verilerin etikete dayalı olarak önbelleğe alınması. İlgili önbellek etiketleri geçersiz kılınıncaya kadar, önbellekler kalıcı olur.

en: Changed year + month
tr: Değiştirildiği yıl + ay

en: Changed year
tr: Değiştirildiği yıl

en: Changed month
tr: Değiştirildiği ay

en: Changed day
tr: Değiştirildiği gün

en: Changed week
tr: Değiştirildiği hafta
