Private Conversation (8.x-0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (71 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Email notification
da: E-mail-notifikation

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Settings
da: Indstillinger

en: Preview
da: Gennemse

en: Mail
da: E-mail

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: The subject of the message.
da: Meddelelsens emne.

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Private messages
da: Private beskeder

en: Inbox
da: Indbakke

en: Preview message
da: Gennemse besked

en: Desc
da: Faldende

en: Recipient
da: Modtager

en: Sent
da: Sendt

en: Send to
da: Send til

en: Private message
da: Privat meddelelse

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Messages
da: Beskeder

en: Available tokens
da: Tilgængelige symboler

en: Changed
da: Ændret

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Apply
da: Udfør

en: Participants
da: Deltagere

en: Thread
da: Tråd

en: Restore
da: Gendan

en: Offset
da: Forskydning

en: New private messages
da: Nye private beskeder

en: day | days
da[0]: dag
da[1]: dage

en: Message subject
da: Beskedemne

en: (No subject)
da: (Ingen titel)

en: Created year + month
da: Oprettelsesår og -måned

en: Created year
da: Oprettelsesår

en: Created month
da: Oprettelsesmåned

en: Created day
da: Oprettelsesdag

en: Created week
da: Oprettelsesuge

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Delete message
da: Slet besked

en: @author has been blocked from sending you any further messages.
da: @author er blevet blokeret fra at sende dig flere beskeder.

en: Unblock author
da: Fjern blokering af forfatter

en: Block author
da: Blokér forfatter

en: Allows users to block other users from sending them messages.
da: Tillad brugerne at blokere andre brugere fra at sende dem beskeder.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Date changed
da: Dato ændret

en: Changed date
da: Ændringsdato

en: Asc
da: Stigende

en: Date in the form of CCYYMMDD.
da: Dato på formen CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
da: Dato på formen YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
da: Dato på formen YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
da: Dato på formen MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
da: Dato på formen DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
da: Dato på formen WW (01 - 53).

en: Tag based caching of data. Caches will persist until any related cache tags are invalidated.
da: Tag-baseret caching af data. Cacher lever indtil et relatreret cache-tag invalideres.

en: Changed year + month
da: Opdateret år + måned

en: Changed year
da: Opdateret år

en: Changed month
da: Opdateret måned

en: Changed day
da: Opdateret day

en: Changed week
da: Opdateret uge
