Paragraphs Table of Contents (8.x-1.2) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Description
hi: उल्लेख

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Image
hi: चित्र

en: Container
hi: कंटेनर

en: Node ID
hi: नोड आईडी

en: Text
hi: लेख

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Caption
hi: शीर्षक

en: Apply
hi: लागू करें

en: About
hi: के बारे में
