Publisso Gold (8.x-1.0-beta15) - en to ps translation catalogue (66 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Next
ps: بل

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Public
ps: ټوليز

en: more
ps: نور

en: Article
ps: مقاله

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: File
ps: دوتنه

en: Edit
ps: سمون

en: Search
ps: لټون

en: Password
ps: پټ توری

en: Weight
ps: وزن

en: Parent
ps: پلرين

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Book
ps: کتاب

en: Export
ps: بهرول

en: Preview
ps: مخليد

en: Add
ps: زیاتول

en: View
ps: ليد

en: History
ps: تاريخ

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: Keywords
ps: آرويىونې

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Continue
ps: دوام

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Never
ps: هيڅکله

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Media
ps: رسنۍ

en: System
ps: سيستم

en: next
ps: بل

en: Table
ps: لښتيال

en: Role
ps: ونډه

en: Tools
ps: توكي

en: Optional
ps: اختياري

en: Position
ps: ځاى

en: Close
ps: تړل

en: Show
ps: ښوول

en: English
ps: انګرېزي

en: Books
ps: کتابونه

en: Select
ps: غوره

en: Translation
ps: ژباړه

en: About
ps: په اړه

en: Parent ID
ps: پلرين پېژند

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول
