Pubgold (8.x-1.0-beta15) - en to pt translation catalogue (171 entries)

en: Title
pt: Título

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Save configuration
pt: Salvar configurações

en: delete
pt: apagar

en: title
pt: título

en: Register
pt: Registro

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Actions
pt: Ações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Public
pt: Público(a)

en: more
pt: mais

en: Article
pt: Artigo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Articles
pt: Artigos

en: Comments
pt: Comentários

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: License
pt: Licença

en: Version
pt: Versão

en: Overview
pt: Visão geral

en: File
pt: Arquivo

en: Edit
pt: Editar

en: Search
pt: Buscar

en: Number
pt: Número

en: Password
pt: Senha

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Parent
pt: Superior

en: Category
pt: Categoria

en: Settings
pt: Configurações

en: Add category
pt: Nova categoria

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Book
pt: Livro

en: Export
pt: Exportar

en: Back
pt: Voltar

en: Field
pt: Campo

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Save
pt: Salvar

en: username
pt: nome de usuário

en: Published: @date
pt: Publicado: @date

en: Open
pt: Aberto

en: Archive
pt: Arquivar

en: Setup
pt: Instalar

en: Add
pt: Adicionar

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: Filename
pt: Nome do arquivo

en: Notes
pt: Notas

en: Add item
pt: Novo item

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: name
pt: nome

en: Keywords
pt: Palavras-chave

en: Unassign
pt: Desassociar

en: Submitted by
pt: Enviado por

en: Issue
pt: Ocorrência

en: User
pt: Usuário

en: Continue
pt: Continuar

en: Contact
pt: Contato

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Never
pt: Nunca

en: Welcome
pt: Bem vindo

en: From
pt: De

en: Roles
pt: Papéis

en: Comment
pt: Comentário

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtrar

en: Location
pt: Localização

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Media
pt: Mídia

en: System
pt: Sistema

en: Address
pt: Endereço

en: State
pt: Estado

en: Send
pt: Enviar

en: Recipient
pt: Destinatário

en: next
pt: próximo

en: Table
pt: Tabela

en: Role
pt: Papel

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Sent
pt: Enviado

en: description
pt: descrição

en: Tools
pt: Ferramentas

en: Optional
pt: Opcional

en: Position
pt: Posição

en: Template
pt: Modelo

en: Close
pt: Fechar

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: Street
pt: Logradouro

en: City
pt: Cidade

en: Postal code
pt: CEP

en: Logout
pt: Sair

en: Modified
pt: Modificado

en: Add User
pt: Adicionar Usuário

en: Attachments
pt: Anexos

en: Create account
pt: Criar conta

en: Show
pt: Exibir

en: English
pt: Inglês

en: in
pt: em

en: Result
pt: Resultado

en: Accept
pt: Aceitar

en: Accepted
pt: Aceitos

en: Add file
pt: Adicionar arquivo

en: Project name
pt: Nome do projeto

en: Extend
pt: Estender

en: Books
pt: Livros

en: Add redirect
pt: Adicionar redirecionamento

en: Session
pt: Sessão

en: Metadata
pt: Metadados

en: Received
pt: Recebido

en: Review
pt: Revisão do pedido

en: Reset password
pt: Recuperar senha

en: Complete
pt: Concluído

en: Mandatory
pt: Obrigatório

en: Select
pt: Selecionar

en: Authors
pt: Autores

en: Publisher
pt: Autor

en: Translation
pt: Tradução

en: Debug
pt: Depurar

en: Uploading...
pt: Enviando...

en: Restore
pt: Recuperar

en: Telephone
pt: Telefone

en: Add comment
pt: Adicionar comentário

en: German
pt: Alemão

en: Finish
pt: Finalizar

en: About
pt: Sobre

en: Add row
pt: Adicionar linha

en: unassign
pt: desassociar

en: Additional information
pt: Informações adicionais

en: Route
pt: Rota

en: Manual entry
pt: Entrada manual

en: Repositories
pt: Repositórios

en: Delete item
pt: Apagar item

en: Conference
pt: Conferência

en: Creator
pt: Criador

en: Affiliations
pt: Filiações

en: Created by
pt: Criado por

en: Cover
pt: Capa

en: Delete comment
pt: Apagar comentário

en: Parent ID
pt: ID do pai

en: Dashboard
pt: Painel

en: Videos
pt: Vídeos

en: Annotation
pt: Anotação

en: Change Password
pt: Alterar Senha

en: Date end
pt: Data final

en: Add column
pt: Adicionar coluna

en: References
pt: Referências

en: Affiliation
pt: Afiliação

en: Change password
pt: Alterar senha

en: Save comment
pt: Salvar comentário

en: Add box
pt: Adicionar box

en: Imprint
pt: Imprimir

en: save
pt: salvar

en: My Profile
pt: Meu Perfil

en: Management
pt: Gerenciamento

en: About us
pt: Sobre nós

en: Page type
pt: Tipo de Página

en: Add Conference
pt: Adicionar Conferência

en: Privacy policy
pt: Política de privacidade
