Pubgold (8.x-1.0-beta16) - en to gu translation catalogue (78 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Previous
gu: પાછળનું

en: Next
gu: આગળ

en: Save configuration
gu: ગોઠવણીઓ ને સંગ્રહો

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: title
gu: શીર્ષક

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Register
gu: નોંધણી

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Item
gu: નંગ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Subject
gu: વિષય

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Public
gu: જાહેર

en: more
gu: વધુ

en: Article
gu: લેખ

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Comments
gu: ટિપ્પણીઓ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Version
gu: આવૃતિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Search
gu: શોધ

en: Number
gu: સંખ્યા

en: Password
gu: સાંકેતિક શબ્દ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Parent
gu: પિતૃ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Add category
gu: શ્રેણી ઉમેરો

en: Name
gu: નામ

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Import
gu: આયાત

en: Book
gu: પુસ્તક

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Save
gu: સાચવો

en: username
gu: વપરાશકર્તાનુ નામ

en: Add
gu: ઉમેરો

en: View
gu: જુઓ

en: Text
gu: લખાણ

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Continue
gu: ચાલુ રાખો

en: Email
gu: ઈ-મેઈલ

en: Contact
gu: સંપર્ક

en: All
gu: બધા

en: Logo
gu: ્ચિન્હ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Location
gu: સ્થાન

en: Textfield
gu: લખાણ ક્ષેત્ર

en: Send
gu: મોકલો

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Role
gu: હોદો

en: Tools
gu: સાધનો

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: Close
gu: બંધ

en: City
gu: શહેર

en: Show
gu: પ્રદર્શિત કરો

en: English
gu: અંગ્રેજી

en: Result
gu: પરિણામ

en: Accepted
gu: સ્વીકારેલા

en: Books
gu: પુસ્તકો

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: Translation
gu: ભાષાંતર

en: About
gu: વિશે

en: Additional information
gu: વધારાની માહિતી

en: Route
gu: માર્ગ

en: Save comment
gu: ટિપ્પણી સાચવો
