Pubgold (8.x-1.0-beta4) - en to fa translation catalogue (149 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: delete
fa: حذف

en: title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Item
fa: آیتم

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Subject
fa: موضوع

en: Actions
fa: عملکردها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Public
fa: عمومی

en: more
fa: بیشتر

en: Article
fa: مقاله

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Articles
fa: مقالات

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: License
fa: لایسنس

en: Version
fa: نسخه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: File
fa: فایل

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Search
fa: جستجو

en: Number
fa: عدد

en: Password
fa: گذرواژه

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Parent
fa: والد

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Add category
fa: افزودن دسته

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Book
fa: کتاب

en: Export
fa: استخراج

en: Back
fa: بازگشت

en: Field
fa: فیلد

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: username
fa: نام کاربری

en: Open
fa: باز

en: Archive
fa: آرشیو

en: Add
fa: افزودن

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: Filename
fa: نام فایل

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Add item
fa: افزودن آیتم

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: name
fa: نام

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Unassign
fa: عزل

en: Status:
fa: وضعیت:

en: Submitted by
fa: ارسال شده توسط

en: ID
fa: شناسه

en: Issue
fa: پی آمد

en: User
fa: کاربر

en: Continue
fa: ادامه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Contact
fa: تماس

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Logo
fa: آرم

en: Never
fa: هیچوقت

en: From
fa: از

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: فیلتر

en: Location
fa: مکان

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Media
fa: رسانه

en: System
fa: سیستم

en: Address
fa: نشانی

en: State
fa: وضعیت

en: Send
fa: ارسال

en: Recipient
fa: گیرنده

en: next
fa: بعدی

en: Table
fa: جدول

en: Role
fa: نقش

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Sent
fa: ارسال شده

en: description
fa: توضیحات

en: Tools
fa: ابزارها

en: Optional
fa: اختیاری

en: Position
fa: موقعیت

en: Template
fa: قالب

en: Close
fa: بستن

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: Postal code
fa: کد پستی

en: Logout
fa: خروج

en: Modified
fa: اصلاح گردید

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Create account
fa: ایجاد حساب

en: Show
fa: نمایش

en: English
fa: انگلیسی

en: Result
fa: نتیجه

en: Manual
fa: دستی

en: Add file
fa: افزودن فایل

en: Extend
fa: توسعه

en: Books
fa: کتاب‌ها

en: Session
fa: نشست

en: Received
fa: دریافت شده

en: Review
fa: بازبینی

en: Reset password
fa: بازنشانی گذرواژه

en: Complete
fa: کامل

en: Select
fa: انتخاب

en: Translation
fa: ترجمه

en: Chapter
fa: سوره

en: Debug
fa: اشکال زدایی

en: Editor
fa: ویرایشگر

en: Abstract
fa: چکیده

en: Uploading...
fa: درحال بارگذاری...

en: Newsletter
fa: خبرنامه

en: Add comment
fa: افزودن دیدگاه

en: German
fa: آلمانی

en: Finish
fa: پایان

en: About
fa: درباره

en: unassign
fa: عزل

en: Additional information
fa: اطلاعات اضافی

en: Route
fa: مسیر

en: Delete item
fa: حذف آیتم

en: Creator
fa: سازنده

en: Delete comment
fa: حذف دیدگاه

en: Parent ID
fa: شناسه والد

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Change Password
fa: تغییر گذرواژه

en: Date end
fa: تاریخ خاتمه

en: Change password
fa: تغییر گذرواژه

en: Save comment
fa: ذخیره دیدگاه

en: My Profile
fa: پروفایل من

en: Management
fa: مدیریت
