Publisso Gold (8.x-1.0-beta6) - en to nn translation catalogue (76 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Previous
nn: Forrige

en: Next
nn: Neste

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: delete
nn: slett

en: title
nn: tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: Subject
nn: Emne

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Article
nn: Artikkel

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Version
nn: Versjon

en: Overview
nn: Oversikt

en: File
nn: Fil

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Password
nn: Passord

en: Country
nn: Land

en: Weight
nn: Vekt

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Import
nn: Importer

en: Book
nn: Bok

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Field
nn: Felt

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Save
nn: Lagre

en: View
nn: Sjå på

en: History
nn: Historikk

en: Notes
nn: Notat

en: Timestamp
nn: Tidspunkt

en: Keywords
nn: Nøkkelord

en: Submitted by
nn: Publisera av

en: User
nn: Brukar

en: Continue
nn: Hald fram

en: Contact
nn: Kontakt

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Never
nn: Aldri

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Address
nn: Adresse

en: Table
nn: Tabell

en: Role
nn: Rolle

en: Optional
nn: Valfri

en: Close
nn: Lukk

en: City
nn: By

en: Attachments
nn: Vedlegg

en: English
nn: Engelsk

en: Books
nn: Bøker

en: Session
nn: Økt

en: Reset password
nn: Tilbakestill passord

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: German
nn: Tysk

en: Additional information
nn: Tilleggsinformasjon

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Dashboard
nn: Styringspanel
