Publisso Gold (8.x-1.0-beta7) - en to cy translation catalogue (91 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Previous
cy: Cynt

en: Next
cy: Nesaf

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Subject
cy: Testun

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Language
cy: Iaith

en: more
cy: mwy

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Version
cy: Fersiwn

en: Overview
cy: Arolwg

en: File
cy: Ffeil

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Number
cy: Rhif

en: Password
cy: Cyfrinair

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Parent
cy: Rhiant

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Add category
cy: Ychwanegu categori

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: Import
cy: Mewnfudo

en: Book
cy: Llyfr

en: Export
cy: Allfudo

en: Field
cy: Maes

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Save
cy: Cadw

en: username
cy: enw defnyddiwr

en: Open
cy: Ar agor

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: History
cy: Hanes

en: Add item
cy: Ychwanegu eitem

en: Text
cy: Testun

en: Theme
cy: Thema

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Keywords
cy: Geiriau allweddol

en: Unassign
cy: An-aseinio

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Continue
cy: Parhau

en: Contact
cy: Cyswllt

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Never
cy: Byth

en: From
cy: Gan

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Location
cy: Lleoliad

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Send
cy: Anfon

en: Recipient
cy: Derbynnydd

en: Table
cy: Tabl

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Last name
cy: Cyfenw

en: Tools
cy: Arfau

en: Optional
cy: Dewisol

en: Position
cy: Lleoliad

en: Close
cy: Yn agos

en: Street
cy: Stryd

en: City
cy: Tref

en: Postal code
cy: Cod Post

en: Attachments
cy: Atodiadau

en: English
cy: Saesneg

en: Books
cy: Llyfrau

en: Reset password
cy: Ailosod cyfrinair

en: Mandatory
cy: Gorfodol

en: Select
cy: Dewis

en: German
cy: Almaeneg

en: unassign
cy: an-aseinio

en: Additional information
cy: Gwybodaeth ychwanegol

en: Delete comment
cy: Dileu sylwadau
