Pubgold (8.x-1.0) - en to ar translation catalogue (128 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: delete
ar: حذف

en: title
ar: عنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Register
ar: التسجيل

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Author
ar: المؤلف

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Public
ar: عام

en: more
ar: المزيد

en: Article
ar: مقال

en: Disabled
ar: معطل

en: Articles
ar: المقالات

en: Comments
ar: التعليقات

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Version
ar: النسخة

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Search
ar: بحث

en: Number
ar: رقم

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Parent
ar: الأب

en: Category
ar: التصنيف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Add category
ar: أضف تصنيفا

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Book
ar: الوثيقة

en: Export
ar: تصدير

en: Back
ar: رجوع

en: Field
ar: الحقل

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: username
ar: اسم المستخدم

en: Open
ar: مفتوح

en: Archive
ar: الأرشيف

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: History
ar: الأرشيف

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Add item
ar: أضف رابطا

en: Text
ar: نص

en: Theme
ar: حلة

en: Timestamp
ar: التوقيت الزمني

en: Keywords
ar: الكلمات المفتاحية

en: Unassign
ar: ألغ الربط

en: Status:
ar: الحالة:

en: Submitted by
ar: تم الإرسال من طرف

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Contact
ar: اتصل

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Logo
ar: الشعار

en: Never
ar: أبدا

en: From
ar: من

en: Roles
ar: الأدوار

en: Comment
ar: التعليق

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Location
ar: الموضع

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Media
ar: ميديا

en: System
ar: النظام

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Send
ar: أرسل

en: Recipient
ar: المتسلم

en: next
ar: التالي

en: Table
ar: جدول

en: Role
ar: الدور

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Tools
ar: الأدوات

en: Optional
ar: اختياري

en: Position
ar: الوضع

en: Template
ar: القالب

en: Close
ar: إغلاق

en: Logout
ar: خروج

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Attachments
ar: المرفقات

en: Show
ar: عرض

en: English
ar: إنجليزية

en: in
ar: في

en: Result
ar: نتيجة

en: Extend
ar: الوحدات

en: Books
ar: الوثائق

en: Session
ar: الجلسة

en: Review
ar: المراجعة

en: Reset password
ar: إعادة ضبط كلمة المرور

en: Complete
ar: تام

en: Mandatory
ar: إجباري

en: Translation
ar: الترجمة

en: Debug
ar: تنقيح

en: Editor
ar: محرر

en: Newsletter
ar: النشرة

en: Restore
ar: استرجاع

en: Telephone
ar: هاتف

en: German
ar: ألمانية

en: Finish
ar: إنهاء

en: About
ar: حول

en: Add row
ar: إضافة صف

en: unassign
ar: ألغ الربط

en: Additional information
ar: معلومات إضافية

en: Route
ar: الطريق

en: Delete comment
ar: احذف التعليق

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Save comment
ar: حفظ التعليق
