Publication Date (3.1.0-beta1) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Published on
es: Publicado en

en: Publication date
es: Fecha de publicación

en: Published date
es: Fecha de publicación

en: Date in the form of CCYYMMDD.
es: Fecha con la forma SSAAMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
es: Fecha con la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
es: Fecha en el formato YYYY

en: Date in the form of MM (01 - 12).
es: Fecha el el formato MM (01-12)

en: Date in the form of DD (01 - 31).
es: Fecha en el formato DD (01-31)

en: Date in the form of WW (01 - 53).
es: Fecha en el formato WW (01-53)

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
es: Un campo de entidad que contiene un sello temporal UNIX de la última actualización de la entidad.

en: Datetime Timestamp
es: Marca de tiempo de fecha y hora

en: Leave blank to use the time of form submission.
es: Dejar en blanco para usar la hora de envío del formulario.
