Publication Date (3.1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (12 entries)

en: Published on
nl: Gepubliceerd op

en: Publication date
nl: Publicatiedatum

en: Published date
nl: Publiceerdatum

en: Date in the form of CCYYMMDD.
nl: Datum in de notatie CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
nl: Datum in de notatie YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
nl: Datum in de notatie YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
nl: Datum genoteerd als MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
nl: Datum genoteerd als DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
nl: Datum genoteerd als WW (01 - 53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
nl: Een entiteitsveld dat een UNIX-tijdstip bevat van wanneer de entiteit is voor het laatst bijgewerkt.

en: Datetime Timestamp
nl: Datum tijdstip

en: Leave blank to use the time of form submission.
nl: Leeg laten om het tijdstip van indienen te gebruiken.
