Publication Date (3.1.0-beta1) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
oc: Data jos la forma AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
oc: Data jos la forma AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
oc: Data jos la forma AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
oc: Data jos la forma MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
oc: Data jos la forma JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
oc: Data jos la forma SS (01 - 53).
