Publication Date (3.1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (12 entries)

en: Published on
ru: Опубликовано:

en: Publication Date
ru: Дата публикации

en: Published date
ru: Дата публикации

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ru: Дата в виде CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ru: Формат даты ГГГГММ.

en: Date in the form of YYYY.
ru: Формат даты ГГГГ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ru: Формат даты ММ (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ru: Формат даты ДД(01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ru: Формат даты НН(01-53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
ru: Поле сущности с меткой времени UNIX последнего обновления.

en: Datetime Timestamp
ru: Дата и время

en: Leave blank to use the time of form submission.
ru: Оставьте пустым, чтобы использовать время отправки формы.
