Publication Date (3.1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (8 entries)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅMM.

en: Date in the form of YYYY.
sv: Datum på formen ÅÅÅÅ.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
sv: Datum på formen MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
sv: Datum på formen DD (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
sv: Datum på formen WW (01-53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
sv: Ett objektsfält som innehåller en UNIX-tidsstämpel för när objektet senast uppdaterades.

en: Datetime Timestamp
sv: Tidsstämpel för tidsdatum
