Publication Date (3.1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: Published on
tr: Yayın tarihi

en: Date in the form of CCYYMMDD.
tr: YyYyYYAAGG biçiminde tarih.

en: Date in the form of YYYYMM.
tr: YYYYAA biçiminde tarih.

en: Date in the form of YYYY.
tr: YYYY biçiminde tarih.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
tr: AA (01 - 12) biçiminde tarih.

en: Date in the form of DD (01 - 31).
tr: GG (01 - 31) biçiminde tarih.

en: Date in the form of WW (01 - 53).
tr: HH (01 - 53) biçiminde tarih.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
tr: Varlığın en son güncellendiği zamanı UNIX zaman damgası olarak tutan bir varlık alanı.

en: Datetime Timestamp
tr: Tarih zaman damgası
