Publication Date (3.1.0-beta1) - en to uk translation catalogue (13 entries)

en: Published on
uk: Опубліковане

en: Publication date
uk: Дата публікації

en: Published date
uk: Дата публікації

en: Date published
uk: Дата публікації

en: Date in the form of CCYYMMDD.
uk: Дата у форматі CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
uk: Дата у форматі YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
uk: Дата у форматі YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
uk: Дата у форматі MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
uk: Дата у форматі DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
uk: Дата у форматі WW (01 - 53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
uk: Поле сутності, що містить мітку часу в UNIX-форматі, коли було востаннє оновлено сутність.

en: Datetime Timestamp
uk: Мітка часу

en: Leave blank to use the time of form submission.
uk: Залиште поле порожнім, щоб використовувати час надсилання форми.
