Publication Date (3.1.0) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ar: التاريخ بتنسيق CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ar: التاريخ بتنسيق YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ar: التاريخ بتنسيق YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ar: التاريخ بتنسيق MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ar: التاريخ بتنسيق DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ar: التاريخ بتنسيق  WW (01 - 53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
ar: حقل كيان يحتوي على طابع زمني (UNIX) لآخر تحديث على الكيان.

en: Datetime Timestamp
ar: الطابع الزمني للوقت والتاريخ
