Publication Date (3.1.0) - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: Published on
ca: Publicat el

en: Publication date
ca: Data de publicació

en: Published date
ca: Data de publicació

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ca: Data en el format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
ca: Data en el format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
ca: Data en el format YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ca: Data en el format MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ca: Data en el format DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ca: Data en el format WW (01 - 53).

en: Datetime Timestamp
ca: Marca horària de data i hora
