Publication Date (3.1.0) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: Published on
da: Udgivet den

en: Publication Date
da: Udgivelsesdato

en: Add a field containing the publication date.
da: Tilføj et felt som indeholder udgivelsesdatoen.

en: Published date
da: Udgivelsesdato

en: Date in the form of CCYYMMDD.
da: Dato på formen CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
da: Dato på formen YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
da: Dato på formen YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
da: Dato på formen MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
da: Dato på formen DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
da: Dato på formen WW (01 - 53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
da: Et entity-felt som indeholder et UNIX-timestamp for hvornår den pågældende entity sidst blev opdateret.

en: Datetime Timestamp
da: Datetime tidsstempel
