Publication Date (3.1.0) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Published on
fr: Publié le

en: Published date
fr: Date de publication

en: Date in the form of CCYYMMDD.
fr: Date sous la forme AAAAMMJJ.

en: Date in the form of YYYYMM.
fr: Date sous la forme AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
fr: Date sous la forme AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
fr: Date sous la forme MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
fr: Date sous la forme JJ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
fr: Date sous la forme SS (01 - 53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
fr: Un champ d'entitité contenant un timestamp UNIX correspondant à la dernière mise à jour de l'entitité.

en: Datetime Timestamp
fr: Horodatage datetime

en: Leave blank to use the time of form submission.
fr: Laisser vide pour utiliser l'heure de soumission du formulaire.
