Publication Date (3.1.0) - en to hu translation catalogue (11 entries)

en: Published on
hu: Közzétéve

en: Published date
hu: Közzétételi dátum

en: Date in the form of CCYYMMDD.
hu: A dátum ÉÉÉÉHHNN formátumban.

en: Date in the form of YYYYMM.
hu: A dátum ÉÉÉÉHH formátumban.

en: Date in the form of YYYY.
hu: A dátum ÉÉÉÉ formátumban.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
hu: A dátum HH formátumban (01–12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
hu: A dátum NN formátumban (01–31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
hu: A dátum WW formátumban (01–53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
hu: Az entitás utolsó frissítésének UNIX időbélyegét tartalmazó entitás mező.

en: Datetime Timestamp
hu: Dátum és idő formátumú időbélyeg

en: Leave blank to use the time of form submission.
hu: Üresen hagyva az űrlap beküldésének időpontja lesz használatban.
