Publication Date (3.1.0) - en to id translation catalogue (8 entries)

en: Date in the form of CCYYMMDD.
id: Tanggal dalam format CCYYMMDD.

en: Date in the form of YYYYMM.
id: Tanggal dalam format YYYYMM.

en: Date in the form of YYYY.
id: Tanggal dalam bentuk YYYY.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
id: Tanggal dalam bentuk MM (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
id: Tanggal dalam bentuk DD (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
id: Tanggal dalam bentuk WW (01 - 53)

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
id: Bidang entitas yang berisi stempel waktu UNIX saat entitas terakhir diperbarui.

en: Leave blank to use the time of form submission.
id: Biarkan kosong untuk menggunakan waktu pengiriman formulir.
