Publication Date (3.1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Date published
it: Data di pubblicazione

en: Date in the form of CCYYMMDD.
it: Data in formato AAAAMMGG.

en: Date in the form of YYYYMM.
it: Data in formato AAAAMM.

en: Date in the form of YYYY.
it: Data in formato AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
it: Data in formato MM (01-12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
it: Data in formato GG (01-31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
it: Data in formato WW (01-53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
it: Un campo dell'entità che contiene un timestamp UNIX corrispondente a quando l'entità è stata aggiornata.

en: Datetime Timestamp
it: Timestamp Datetime
