Publication Date (3.1.0) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Published date
ja: 公開日時

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ja: CCYYMMDDの日付形式です。

en: Date in the form of YYYYMM.
ja: YYYYMMの日付形式です。

en: Date in the form of YYYY.
ja: YYYYの日付形式です。

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ja: （01から12）MMの日付形式です。

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ja: DD（01 - 31）の日付形式。

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ja: WW（01 - 53）の日付形式。

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
ja: エンティティが最後に更新された時刻の UNIX タイムスタンプを格納したエンティティフィールド。

en: Datetime Timestamp
ja: 日時タイムスタンプ

en: Leave blank to use the time of form submission.
ja: フォーム送信時刻を使用する場合は空白のままにしてください。
