Publication Date (3.1.0) - en to ro translation catalogue (9 entries)

en: Published date
ro: Data publicării

en: Date in the form of CCYYMMDD.
ro: Data în format SSAALLZZ.

en: Date in the form of YYYYMM.
ro: Data în format AAAALL.

en: Date in the form of YYYY.
ro: Data în format AAAA.

en: Date in the form of MM (01 - 12).
ro: Data în format LL (01 - 12).

en: Date in the form of DD (01 - 31).
ro: Data în format ZZ (01 - 31).

en: Date in the form of WW (01 - 53).
ro: Data în format SS (01 - 53).

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
ro: Un câmp entitate care conține o amprentă de timp UNIX de când entitatea a fost actualizată ultima dată.

en: Datetime Timestamp
ro: Amprenta de timp pentru dată și oră
