Publication Date (8.x-2.0-beta4) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Published on
de: Veröffentlicht am

en: Publication date
de: Erscheinungsdatum

en: Publication Date
de: Erscheinungsdatum

en: Format: %format. Leave blank to use the time of form submission.
de: Format: %format. Leer lassen, um den Zeitpunkt des Speicherns zu verwenden.

en: An entity field containing a UNIX timestamp of when the entity has been last updated.
de: Ein Feld, das einen UNIX-Zeitstempel vom letzen Änderungszeitpunkt der Entität enthält.

en: Datetime Timestamp
de: Zeitstempel im Datetime Format
