Publish Away Field (8.x-1.0-alpha1) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Message
da: Meddelelse

en: Default
da: Standard

en: Location
da: Lokation

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Rows
da: Rækker

en: Secret key
da: Hemmelig nøgle

en: Progress indicator
da: Fremdriftsindikator

en: Bar with progress meter
da: Bjælke med fremdriftsmåler

en: Preview image style
da: Vis eksempel på format

en: no preview
da: intet eksempel

en: The preview image will be shown while editing the content.
da: Eksempelbilledet vises ved redigering af indholdet.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
da: Throbber-visningen viser ikke status for uploads, men bruger mindre plads. Statuslinjen er nyttig til at overvåge store uploads.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: No placeholder
da: Ingen placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
da: %name: må ikke være længere end @max tegn.
