Publish Away Field (8.x-1.0-alpha2) - en to sv translation catalogue (18 entries)

en: Message
sv: Meddelande

en: Default
sv: Förvald

en: Location
sv: Plats

en: Configuration
sv: Konfiguration

en: Rows
sv: Rader

en: Consumer key
sv: Konsumentnyckel

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Twitter account
sv: Twitterkonto

en: Progress indicator
sv: Förloppsindikator

en: Bar with progress meter
sv: Stapel med förloppsindikator

en: Throbber
sv: Laddningsindikator

en: Preview image style
sv: Förhandsgranska bildstil

en: no preview
sv: ingen förhandsgranskning

en: The preview image will be shown while editing the content.
sv: Bilden för förhandsvisning kommer att visas under tiden som du redigerar innehållet.

en: The throbber display does not show the status of uploads but takes up less space. The progress bar is helpful for monitoring progress on large uploads.
sv: Laddningsindikatorn visar inte statusen för uppladdningen men tar upp mindre plats. Förloppsindikatorn är till hjälp för att se hur långt man kommit med stora uppladdningar.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: No placeholder
sv: Ingen platshållare

en: %name: may not be longer than @max characters.
sv: %name: får inte vara längre än @max tecken.
