Publish Away Field (8.x-1.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Content
hi: सामग्री

en: File
hi: फ़ाइल

en: - None -
hi: - कोई नहीं -

en: Image
hi: चित्र

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Original image
hi: मूल छवि

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Minimum height
hi: न्यूनतम ऊंचाई

en: Minimum width
hi: न्यूनतम चौड़ाई

en: pixels
hi: पिक्सेल

en: Maximum height
hi: अधिकतम ऊंचाई

en: Maximum width
hi: अधिकतम चौड़ाई

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Access token
hi: प्रवेश टोकन

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Image style: @style
hi: छवि शैली: @style

en: Linked to content
hi: सामग्री के लिए लिंक

en: Linked to file
hi: फाइल से लिंक हो गया.

en: Nothing
hi: कुछ नहीं

en: If no image is uploaded, this image will be shown on display and will override the field's default image.
hi: यदि कोई छवि अपलोड नहीं की गई है, यह छवि को प्रदर्शन पर दिखाया जाएगा और क्षेत्र के डिफ़ॉल्ट छवि को ओवरराइड करेगी.
